Anded särama huvialakoolis!

23.08.2023

NB! Alates 23. augustist saab haridusinfosüsteemis ARNO teha taotlusi kunsti- ja spordiosakonnas õppimiseks ning muusikaosakonna rühmaõppesse. Veerandsada aastat on Rae Huvialakool pakkunud valla lastele kvaliteetset huviharidust. Nüüd asuvad kooli õppima juba kunagiste õpilaste järeltulijad, et kunsti, muusika ja spordi vallas oma andeid arendada. Muusikaosakonna sisseastumisel oli konkurss tihe, septembris asub kooli viies filiaalis pillimängu õppima […]

NB! Alates 23. augustist saab haridusinfosüsteemis ARNO teha taotlusi kunsti- ja spordiosakonnas õppimiseks ning muusikaosakonna rühmaõppesse.

Veerandsada aastat on Rae Huvialakool pakkunud valla lastele kvaliteetset huviharidust. Nüüd asuvad kooli õppima juba kunagiste õpilaste järeltulijad, et kunsti, muusika ja spordi vallas oma andeid arendada.

Muusikaosakonna sisseastumisel oli konkurss tihe, septembris asub kooli viies filiaalis pillimängu õppima ligi 60 uut õpilast. Sisseastumiskatsed toimuvad tavaliselt kevaditi, ent muusika ettevalmistusklassiga saab liituda sügisel ja ka kogu aasta jooksul. Ettevalmistusklass aitab katseteks vajalikke oskusi saada.

Tänavu saab Jüri filiaalis esmakordselt asuda õppima  kromaatilist kannelt. Tuule tiibadesse saanud käsikellade ansambel jätkab tegutsemist ning sinna on oodatud ka lapsevanemad. Jüri filiaali ootame arvutimuusikaga tegelema õpilasi alates 4. klassist.  Jüri ja Järveküla filiaalides saab õppida ansamblilaulu ning ka sinna on uued õpilased oodatud.

Kunstiosakond tegutseb Jüris, Järvekülas ja Lagedil. Kunsti põhiõppesse saab tänavu asuda õppima II kursusele, alates 5. klassist. Neli aastat kestva õppe eesmärk on noore inimese loovuse ja kunstilise eneseväljendusoskuse arendamine, õppija tervikliku maailmapildi toetamine. Õppetöö sisaldab lisaks tavatundidel muuseumitunde ja näitusi, osaletakse erinevatel konkurssidel. Näiteks olid meie õpilaste tööd suvel väljas Tallinna linnaruumis noorte laulu- ja tantsupeo näitusel „Kõlapilt“.

Kunstiringidesse ootame õpilasi alates 1. klassist ja kunsti eelõppesse alates 3. klassist. Jüris ja Järvekülas saab õppida keraamikat; alates 5. klassist saab liituda kunsti üldõpperühmadega, kus õppetöö maht põhiõppest väiksem. Lisaks kunsti- ja keraamikaõppele saavad 1.-3. klassi õpilased õppida ka  loova meisterdamise õpperühmas: lisaks Jürile avame tänavu rühma ka Järvekülas. Täpsema info leiate meie kodulehelt, kunstiosakonna sektorist.

Spordiosakonna treeningud toimuvad kuues filiaalis ning viiel alal. Peetris on fookuses kergejõustik ja võrkpall, Järvekülas paneme rõhku malele, korv-, võrk- ja jalgpallile, Jüris ootavad treenerid lapsi tegelema korv-, võrk- ja jalgpalliga, kergejõustikuga ja malega, Vaidas korvpalliga ning Lagedil korvpalliga. Spordikooli ootame õppima lapsi, kes soovivad end sportlikult teostada ja arendada, samuti olema valmis võistlema ja esindama Rae Spordikooli nii Eesti meistrivõislustel kui ka rahvusvahelistel võistlustel ja turniiridel.

Uus õppeaasta algab piduliku avaaktusega 5. septembril, kus jagame infot plaanide kohta ja uued huvialakooli õpilased saavad kohtuda oma erialaõpetajatega. Sügisel on plaanis rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine koos sõpruskooliga Lätist ning alustame hoogsalt ettevalmistusi Rae Huvialakooli juubeliaasta tähistamiseks, mis tipneb kontsert-näitusega 1. detsembril.

Kooli tegemistest saate lugeda FB-lehekülgedel Rae Huvialakool ja Rae Spordikool.

Tea Tara Tanka, Rae Huvialakooli õppe- ja arendusjuht


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31