EV100 algatus „Igal lapsel oma pill“ toob laste kasutusse 700 uut pilli

18.04.2017

NB! Rae Huvialakoolile anti toetust kitarri ja akordioni ostuks!   Pressiteade: EV100 algatus „Igal lapsel oma pill“ toob laste kasutusse 700 uut pilli EV100 algatuse „Igal lapsel oma pill“ tänavusest taotlusvoorust said ligi 700 pilli soetamiseks toetust 220 huviõppeasutust ja lasteaeda üle Eesti. Kokku toetatakse tänavu uute pillide ostu 332 290 euro väärtuses, koos varasemate […]

NB! Rae Huvialakoolile anti toetust kitarri ja akordioni ostuks!

 

Pressiteade:

EV100 algatus „Igal lapsel oma pill“ toob laste kasutusse 700 uut pilli

EV100 algatuse „Igal lapsel oma pill“ tänavusest taotlusvoorust said ligi 700 pilli soetamiseks toetust 220 huviõppeasutust ja lasteaeda üle Eesti.

Kokku toetatakse tänavu uute pillide ostu 332 290 euro väärtuses, koos varasemate taotlusvoorudega on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul laste ja noorte muusikaõppesse jõudmas riigi, ettevõtjate ja heade inimeste abiga juba 1700 muusikainstrumenti. “Igal lapsel oma pill” projektijuhi Allan Tamme sõnul on algatus saanud huviõppeasutustelt ja lasteaedadelt väga positiivset tagasisidet, võimaldades rohkematel lastel avastada pillimängu ilu ja õppida uutel pillidel. „Tänavuse taotlusvooru tulemusena saavad lapsed kõige enam uusi kandleid, džembesid ja kitarre, kuid senisest enam sooviti seekord ka kallemaid pille nagu klaver. Erilisena võib välja tuua, et peagi ootavad rõõmsaid mängijaid ka Kuressaare Muusikakooli klavessiin, Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli ja Kiviõli Kunstide Kooli harfid ning Tartu Herbert Masingu Kooli didžeridoo,” rääkis Tamme. Kokku toetab riik algatust “Igal lapsel oma pill” 1,3 miljoni euroga. Pilliostu rahastatakse kuni 80% pilli hinnast, taotleja omafinantseeringu suurus on vähemalt 20%.

Kuressaare Muusikakooli õppejuhataja Veikko Lehto tõdes, et ilma algatuseta „Igal lapsel oma pill“ ei oleks nende kool klavessiini ja kontrabassi soetada saanud. „Nüüd saame laiendada barokkmuusika õpet. Kuressaarde asus elama uus õpetaja Itaaliast, kes hakkab klavessiini õpetama ning sügisest avame ka kontrabassi eriala,“ rõõmustas Lehto. Torma lasteaed Jõgevamaal saab tänavusest taotlusvoorust juurde neli džembet ja kolm väikekannelt. Kandled aitab soetada Tallinna Lauluväljak koostöös Tallinna Tehnikaülikooli magistrantidega ja tänu sellele saab Torma lasteaed avada kandleõppe. „Olenemata sellest, mis pilli lapsed mängivad, on varajane kokkupuude pilliõppega väga vajalik. Eriti oluline on see praegusel nutiseadmete ajastul,“ märkis Torma lasteaia muusikaõpetaja Lii Karro.

Lisaks taotlusvoorus osalemisele on kõik pillisoovijad teretulnud endast märku andma pill.hooandja.ee keskkonnas. Tegemist on ühisrahastusplatvormiga, kus kõik head annetajad saavad oma panuse anda. Kõigile, kes pill.hooandja.ee keskkonnas koguvad oma projektile vähemalt 75% eesmärgistatud summast, garanteeritakse puudujääva summa eraldamine “Igal lapsel oma pill” eelarvest.

EV100 ühiskingituse “Igal lapsel oma pill” eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkond.

Algatus “Igal lapsel oma pill” on kutsutud ellu kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini. Lähem info on leitav veebilehelt ev100.ee.

Manusest leiate taotlusvooru tulemused maakondade kaupa.

Lisainfo Allan Tamme “Igal lapsel oma pill” projektijuht pilliprojekt@gmail.com Tel +372 56 680 200,

Lugupidamisega Merje Klopets EV100 kommunikatsiooniekspert merje@ev100.ee Tel +372 521 2892


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31