Huvialakool ootab uusi õpilasi

22.08.2022

NB! Taotlusi kunsti ja spordiosakonna õpperühmadesse saab teha haridusinfosüsteemis ARNO 23. augustist alates. Rae Huvialakool on pea 24 aastat seisnud selle eest, et valla lapsed saaksid kvaliteetset huviharidust ning arendada oma andeid rõõmsas ja loovas õhustikus.  Sisseastumiskatsed muusikaosakonda toimusid juunis ning septembris asub kooli viies filiaalis pillimängu õppima ligi 40 uut õpilast. Muusikaosakonna rühmaõppesse ning […]

NB! Taotlusi kunsti ja spordiosakonna õpperühmadesse saab teha haridusinfosüsteemis ARNO 23. augustist alates.


Rae Huvialakool on pea 24 aastat seisnud selle eest, et valla lapsed saaksid kvaliteetset huviharidust ning arendada oma andeid rõõmsas ja loovas õhustikus. 


Sisseastumiskatsed muusikaosakonda toimusid juunis ning septembris asub kooli viies filiaalis pillimängu õppima ligi 40 uut õpilast. Muusikaosakonna rühmaõppesse ning kunsti- ja spordiosakonnas õppimiseks saab taotlused teha augusti viimasel nädalal.


Eelmisel õppeaastal avasime õppe kahel uuel erialal: tšello  ja arvutimuusika. Ka uuel õppeaastal on plaanis alustada ühe uue pilli õpetamist: selleks on kaunikõlaline metsasarv, mis leiab tihti kasutust erinevate orkestrite juures ja filmimuusikas. Metsasarve asub huvialakoolis õpetama Kalle Koppel.


Kõik, kes juhtusid kuulama huvialakooli kevadkontserti Jüri Gümnaasiumi saalis maikuu alguses või hiljem  Youtube´i kanalist, said osa meie käsikellade ansambli kaunist esinemisest. Käsikellade ansambel on saanud tuule tiibadesse, hoogu ansamblitööle andsid kindlasti juurde õpilastega liitunud lapsevanemad. Uute ja ka juba osalevate õpilaste ansambliga liitumisest huvitatud lapsevanemad võivad julgesti ühendust võtta ansambli juhi, Aivar Oroperviga. 


Arvutimuusikaga ootame tegelema õpilasi alates 4. klassist.  Jüris asuvas arvutimuusikaklassis on neli kaasaegset tööjaama, mis varustatud muusika produtseerimiseks ja noodistamiseks vajalike programmidega. Jüri ja Järveküla filiaalides saab õppida ansamblilaulu ning ka sinna on uued õpilased oodatud.


Sel õppeaastal saab asuda õppima kunstiosakonna põhiõppesse: Jüri filiaalis õpetaja Marje Tahki käe all ja esmakordselt ka Järveküla filiaalis, kus hakkab õpetama Leena Kuutma. Kunsti põhiõpe kestab neli aastat; ühe nädala koormus on kuus koolitundi; õpitakse joonistamist, maalimist, kompositsiooni, vormiõpetust, kunstiajalugu. Lisaks tehakse ka kalligraafiat, nahast meisterdamist, keraamikat, külastatakse muuseumitunde ja näitusi, osaletakse erinevatel konkurssidel. Kunsti põhiõppesse võtame õpilasi alates 4. klassist.


Kunsti eelõpperühmad (alates 1. klassist) on avatud Jüris ja Järvekülas ning alustame kunstiõpet ka Lagedil, kus valmib uus kunstiklass. Keraamikat saab õppida Jüris ja Järvekülas, algajate rühma ootame õpilasi 2. klassist, edasijõudnute rühmas saavad jätkata need, kes ühe aasta keraamikatundides osalenud.


Populaarne on ka kunsti üldõpe (alates 4. klassist), mis toimub nii Jüris kui Järvekülas. Üldõppes, kus nädalakoormus on kaks tundi, joonistatakse, maalitakse, tehakse keraamikat, on kompositsiooni- ja vormiõpetus. See õppevorm sobib noorele, kes tahab arendada oma käelisi oskusi, õppida vaatlema, katsetama erinevate stiilide ja tehnikatega, ent teha seda väiksemas mahus kui põhiõpe.


Spordiosakonna treeningud toimuvad kuues filiaalis ning viiel alal. Peetris on fookuses kergejõustik ja võrkpall, Järvekülas paneme rõhku malele, korv-, võrk- ja jalgpallile, Jüris ootavad treenerid lapsi tegelema korv-, võrk- ja jalgpalliga, kergejõustikuga ja malega, Vaidas korvpalliga ning Lagedil korvpalliga. Spordikooli ootame õppima lapsi, kes soovivad end sportlikult teostada ja arendada, samuti olema valmis võistlema ja esindama Rae Spordikooli nii Eesti meistrivõislustel kui ka rahvusvahelistel võistlustel ja turniiridel.


Rae Huvialakooli uue õppeaasta pidulik avaaktus toimub 5. septembril algusega kell 18.30 Jüri Gümnaasiumi aulas. Seal saame pärast suvevaheaega kokku, jagame infot plaanide kohta ja uued huvialakooli õpilased saavad kohtuda oma erialaõpetajatega.


Kooli tegemistest saate lugeda FB-lehekülgedel Rae Huvialakool ja Rae Spordikool.


Tea Tara Tanka, Rae Huvialakooli õppe- ja arendusjuht


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31