Huvialakooli õpetajad on meie kultuurisambad

15.11.2023

Rae Huvialakoolil ei ole oma maja ja see on ühe kooli jaoks suur väljakutse. Aga meil on õpetajad ja treenerid, kes on otsekui kultuurisambad – need, kes valla laste huviarengule soodsa ja innustava ruumi loovad. Huvialakoolis töötab 5 kunstiõpetajat, 46 muusikaõpetajat ja 35 treenerit. Meie töötajate keskmine vanus on 42, mehi on tööl naistest enamgi. […]

Rae Huvialakoolil ei ole oma maja ja see on ühe kooli jaoks suur väljakutse. Aga meil on õpetajad ja treenerid, kes on otsekui kultuurisambad – need, kes valla laste huviarengule soodsa ja innustava ruumi loovad.

Huvialakoolis töötab 5 kunstiõpetajat, 46 muusikaõpetajat ja 35 treenerit. Meie töötajate keskmine vanus on 42, mehi on tööl naistest enamgi. Suur osa töötajatest teostab enda erialaselt ka väljaspool Rae Huvialakooli. Kes annab kontserte, mängib bändis või orkestris, osaleb rahvusvahelistes projektides, võistlustel või ühisnäitustel, esitleb oma loomingut isiknäitusel. See kõik rikastab kahtlemata ka õppetööd. Alljärgnevalt vaid mõned näited, millega meie õpetajad veel tegelevad.

Kooli asutamisest saadik klaveriõpetajana töötanud Rutt Ridbeck laulab kaasa Rae Kultuurikeskuse segakooris ning panustab Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühenduse töösse. Kitarriõpetaja Tõnu Hallik astub üles ansambli James Werts World Project koosseisus. Nooruke lauluõpetaja Berit Hallik, kes alles EMTAs õpib, osaleb erinevates koosseisudes vokalistina.

Löökpilliõpetaja Sten Loov on bändi Fööniks trummar, kes on kirjutanud ka näiteks bändi albumile loo „Jokker“; kirjutanud loole “Idioot” muusikavideo stsenaariumi, selle lavastanud ja monteerinud. (Videot saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=lfoCLyg2hA4?)

Aktiivsed on ka meie võrkpallurid. Marie Pohlak ja Margot Saharov aitavad esiliigas Rae noori sportlasi; Hanna Pajula mängib Rae SK/Viastoni meistriliiga võistkonnas; Ragne Rahuoja mängib meistriliigat TalTech võistkonnas  ning Tanel Peelo aitab Kiili mehi esiliigas. Raigo Tatrik on vanuses 2007-2008 tütarlaste koondise peatreener. Karin Pärtel aga tegeleb ka taliujumisega, osaledes 1.-2. detsember Iceswim festivalil ja 2024. aasta märtsis toimuval Winter Swimming World Championship´il. 

Kunstiõpetaja Kaija Kesa osaleb graafikuna nii rahvusvahelistel kui kohalikel näitustel. Just äsja lõppes Itaalia ja Balti riikide graafika näitus Mirror Face to Face, mis toimus Itaalias (Villa Caldogno?) ja Tohisoo mõisas. 16. novembrini saab tema töid näha Riisipere kultuurimajas näitusel “Tiivasirutus” ja Riisipere raamatukogus näitusel “Helged hinged”.

Kunstiõpetaja ja skulptori Leena Kuutma tööd on novembris väljas Pärnu Uue Kunsti Muuseumis,  skulptorite ja graafikute liidu liikmete ühisnäitusel “Lendlehed ja monumendid”. Leena on ka üks kuraatoritest. Samuti saab tema töid imetleda Portugalis, Aveiro linnas rahvusvahelise keraamikabiennaali raames näitusel Balti keraamikast.

Tekst: Tea Tara Tanka. Foto: Terje Atonen. Artikkel ilmus vallalehes Rae Sõnumid novembris 2023.


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31