Kunstiõppe lõputöid kaitses kolm õpilast

26.05.2024

16. mail toimus Rae Huvialakooli kunstiosakonna põhiõppe lõputööde kaitsmine. Neli aastat kestnud kunstiõpingute lõpusirgeni jõudsid Anna Brit Jõearu, Kaur Klement ja Kristofer Poltimäe. 2020. aasta sügisel alustas kunstiõpinguid põhiõppes 9 õpilast, sealhulgas üks õpilane Lagedi koolist ja üks õpilane Peetri koolist. Esimesel õppeaastal häiris õppetööd distantsõpe ja veebitundide piiratus, meenutas kursuse juhendaja, õpetaja Marje Tahk. […]

16. mail toimus Rae Huvialakooli kunstiosakonna põhiõppe lõputööde kaitsmine. Neli aastat kestnud kunstiõpingute lõpusirgeni jõudsid Anna Brit Jõearu, Kaur Klement ja Kristofer Poltimäe.

2020. aasta sügisel alustas kunstiõpinguid põhiõppes 9 õpilast, sealhulgas üks õpilane Lagedi koolist ja üks õpilane Peetri koolist. Esimesel õppeaastal häiris õppetööd distantsõpe ja veebitundide piiratus, meenutas kursuse juhendaja, õpetaja Marje Tahk. Õpilaste arv hakkas seetõttu kahanema juba esimesel kursusel. Hiljem lisandusid logistikaprobleemid, huvide paljusus – 3. ja 4. kursusel jäi õppima vaid kolm õpilast, kes jõudsid ka lõputööni.

Õpetaja Tahki sõnul on kõik kolm väga loovad, huvitavate mõtetega ja omanäolised: „Kaur on nokitseja, detailidesse süveneja, põhjalik ja armastab joonistada. Kristofer pühendab aega idee leidmisele, talle meeldib maalida ja detailide asemel jääb pigem silma tema hoogne pintslilöök. Anna Brit on väga iseseisev, kiire tegutseja, jõulise joone- ja pintslitööga.“

Saavutustest väärib äramärkimist Kauri töö “Läbi piisa”, mis pääses rahvusvahelise kunstibiennaali Huvitav leid 2024 raames näitusele Märjamaal.

Palju õnne lõpetajatele! Lõputöödega saab lähemalt tutvuda lõpuaktusel 28.05.24 Jüri Gümnaasiumi aulas.

Lõputööd

Anna Brit Jõearu akrüülmaal “Nelja kunstivoolu ühendav maal”

Töö koosneb neljast eraldi lõuendist, milledel on kujutatud üks foto erinevates kunstivooludes: realism, fovism, impressionism ja kubism.

Leena Kuutma (hindamiskomisjoni liige) kommentaar: Sisu poolest oli tegemist autori poolt tehtud fotodega oma elust, mille kompositsiooni ta kandis üle maalikeelde, katsetades erinevaid stiile. Kogu tervikut iseloomustab leebe, tasakaalukas, väga hästi tunnetatud ning läbi segatud maalikoloriit.

Kaur Klementi täpitehnikas “Ohustatud liigid looduses”

Kolm viltpliiatsitega täpitehnikas teostatud tööd – merikotkas, lendorav ja kivisisalik.

Leena Kuutma kommentaar: Selle kannatlikult, punkt-punkti haaval vormistatud keskkonnateemalise pildiseeria sisuks on mure looduse pärast. Valitud tehnika mõjus kui väljakutse meid ümbritsevale digimaailmade üleküllusele. Käte abil tegemine on ka omamoodi psühholoogiline pelgupaik.

Kristofer Poltimäe akrüülmaal “Jaapani motiivid”

Neljast maalist koosnev töö, mida ühendab taust ja igal lõuendil on väikses raamis detailsem töö, mis iseloomustab Jaapanit (õitsvad kirsipuud, geiša, jaapani tempel ja sushid).

Leena Kuutma kommentaar: Neljast tahvelmaalist koosneva Jaapani kultuuri teemalise seeria puhul on detailid hästi tasakaalus ning suur plaan moodustab vaatamiseks uue kihi. Silmapaistvalt loov ja personaalne lähenemine.


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31