Noorte Heaks rikastas õpivõimalusi

18.01.2024

Rae Huvialakool osales 2023. aastal projektikonkursil Noorte Heaks ning soetas eraldatud 10 500 euro eest kuus prožektorit, kuus mikrofoni (sh koori- ja raadiomikrofonid) ja kontorikombaini. Tegemist on lõiminguprojektiga, millest saavad kasu nii huvialakooli kui Jüri Gümnaasiumi õpilased. Projekti peamine eesmärk on laiendada Rae Huvialakooli ja Jüri Gümnaasiumi õpilaste arvutimuusika-, kunsti-, animatsiooni-, videoalaseid oskusi. Ostetud seadmete […]

Rae Huvialakool osales 2023. aastal projektikonkursil Noorte Heaks ning soetas eraldatud 10 500 euro eest kuus prožektorit, kuus mikrofoni (sh koori- ja raadiomikrofonid) ja kontorikombaini. Tegemist on lõiminguprojektiga, millest saavad kasu nii huvialakooli kui Jüri Gümnaasiumi õpilased.

Projekti peamine eesmärk on laiendada Rae Huvialakooli ja Jüri Gümnaasiumi õpilaste arvutimuusika-, kunsti-, animatsiooni-, videoalaseid oskusi.

Ostetud seadmete abil on kaasatud õpilasi muutma kooli virtuaalset õpikeskkonda sisukamaks. Eelnevalt on kool juba hankinud kaamera, arvuti ja projektori. Videoaparatuuri ja tarkvara abil on salvestatud kooli sündmusi ning viimistletud salvestusi arvutimuusika ja videotöötluse klassi õpilaste poolt. Soetatud esitlusseadme abil on kooli sündmuste videoformaadis taasesitamise kvaliteet oluliselt paranenud. Sellest on osa saanud nii formaal- kui mitteformaalõppe õpilased, samuti külalised Eestist ja välismaalt.

Rae Huvialakooli muusika- ja kunstiosakonna ühistööna on käesoleva õppeaasta kevadperioodil plaanis alustada nukufilmi tegemise õppimisega projekti Noorte Heaks soetatud vahendite abil. Lisaks varem planeeritule, on saadud rahastuse abil soetatud valguslahendused leidnud rakendust ka spordi- ja kunstiosakonnas. Tasemel kontoritehnika võimaldab skaneerida kunstitöid, luua ja taasesitada visuaalset materjali kõikide üksuste jaoks.

„Huvialakoolis õpib ligi 1000 õpilast – see loob hea baasi meie poolt pakutavate põnevate võimaluste kohta käiva info levimiseks ka nende tutvusringkonnas. Seeläbi loome hea võimaluse kuuldust huvitatud üldhariduskooli õpilastel liituda huviharidusega,“ märkis projektijuht Margus Ermast.


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31