Huvialakooli grandioosne laienemine

01.04.2021

Rae vald, Jüri, 1. aprill 2021Üle aasta on Rae Huvialakool tegelenud oma uue arengukava 2021-2025 väljatöötamisega. Nüüd on selge, et esialgsed plaanid olid liiga tagasihoidlikud. Arvestades senist ruumipuudust kõikides filiaalides ning jätkuvat vajadust hoida distantsi, on Rae vald eraldanud huvialakoolile 2,5 ha maatüki, kuhu lähikuudel kerkib uus avar koolihoone. Hoonesse on plaanitud rajada hea akustikaga […]

Rae vald, Jüri, 1. aprill 2021
Üle aasta on Rae Huvialakool tegelenud oma uue arengukava 2021-2025 väljatöötamisega. Nüüd on selge, et esialgsed plaanid olid liiga tagasihoidlikud.


Arvestades senist ruumipuudust kõikides filiaalides ning jätkuvat vajadust hoida distantsi, on Rae vald eraldanud huvialakoolile 2,5 ha maatüki, kuhu lähikuudel kerkib uus avar koolihoone. Hoonesse on plaanitud rajada hea akustikaga kontserdisaal, näituseala ning modernsed õpperuumid, mis kataksid üha kasvava valla vajadused laste huvihariduse osas.


„Hing hõiskab! Kui 23 aastat tagasi tööd huvialakoolis alustasin, ei osanud unistadagi sellistest võimalustest,“ õhkas direktor Siiri Laid. „Oleme viimastel aastatel töötanud väga kitsastes tingimustes, meie ruumid on ristkasutuses, võimalused on kasinad nii staadionide, saalide kui klassiruumide kasutamisel, kunstiosakonnal pole sellist klassigi, mida saaks loometööks vabalt kasutada. See võib aga õppetöö kvaliteedile oma jälje jätta,“ selgitas ta.


Uus hoone ja avarduvad võimalused on pinnaseks, et orkester ja ansamblid taas särama löövad. Uues hoones on muuhulgas ruumid ka arvutimuusika ja digikunsti õppimiseks, õpetajatele sisekoolituste läbiviimiseks.


Rajatav hoone asub logistiliselt mugavas kohas. Hästi väljaarendatud infrastruktuuriga paika on planeeritud kavandatava trammiliini üks peatustest, nimigi juba teada: trammipeatuse nimeks saab Huvikooli.


APRILL!


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31