Sündmustest tulvil õppeaasta

03.10.2022

Huvialakoolis õppimine ei tähenda vaid tunnis käimist. Sama oluline on osalemine konkurssidel, näitustel, võistlustel ja kontsertidel. Esinemiskogemusi pakub õppekava juba päris pisikestele. Traditsiooniks on muutunud 1. trimestri lõpul aset leidev uute õpilaste kontsert, nn alustajate kontsert. Kui esimesed klahvid, klapid ja keeled selgeks saadud, astuvad uljad uued alustajad lavale oma oskusi näitama. Õppeaasta edenes tuli […]

Huvialakoolis õppimine ei tähenda vaid tunnis käimist. Sama oluline on osalemine konkurssidel, näitustel, võistlustel ja kontsertidel.


Esinemiskogemusi pakub õppekava juba päris pisikestele. Traditsiooniks on muutunud 1. trimestri lõpul aset leidev uute õpilaste kontsert, nn alustajate kontsert. Kui esimesed klahvid, klapid ja keeled selgeks saadud, astuvad uljad uued alustajad lavale oma oskusi näitama.


Õppeaasta edenes tuli esinemisi juurde ja nende mastaapsus kasvas. Esimene suurem konkurss, kus meie õpilased osalesid, toimus mullu detsembris Tallinnas. Tegemist oli ülevabariigilise konkursiga „Lustlik klaver“.  Seejärel sai publik veebisilma vahendusel osa Rae Huvialakooli talvekontserdist. Loomulikult ei ole kaamera vahendusel kogetu võrreldav kontsertsaali meeleoluga, kuid piirangute tõttu ei olnud kahjuks võimalik kontserdile publikut kutsuda.


Konkurssidest veel. Klaverikonkurss „Eesti kõla X“, regioonipõhine ja üleriigiline „Parim noor instrumentalist“ ja „Harjumaa laululaps on konkursid, millest meie õpilased igal aastal osa võtavad. Nii võideti ka möödunud õppeaastal nendelt konkurssidelt mitmeid auhindu.


Rae Huvialakool on ka ise konkursikorraldaja. Märtsis korraldasime Loode-regiooni muusikakoolide flöödikonkursi, millest võttis osa 32 noort flöödi- ja plokkflöödimängijat.


Uuel õppeaastal on plaanis viia läbi oma kooli sisene konkurss, kus parim esineja valitakse kõikide koolis õppivate ja ennast õpetaja soovitusel konkursile registreerivate instrumentalistide hulgast. Konkurss toimub novembris.


Algav õppeaasta tõotab tulla igati põnev. Eelmisel aastal koolipere ja lapsevanemate poolt hästi vastuvõetud suursündmustele – aastalõpukontsert, õpetajate kontsert ja kevadkontsert, – on oodata lisa. Plaanime oma jõulukontserdi korraldada sel aastal Tallinna Jaani kirikus.


Margus Ermast, Rae Huvialakooli muusikaosakonna õppejuht


Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data03/virt17028/domeenid/www.rae.ee/huvikool/wp-content/themes/devdmbootstrap3/single.php on line 31